Żyjemy w czasach gdzie w większych miastach na każdym kroku możemy natknąć się na reklamy znanych sieciowych siłowni, które oferują miesięczne karnety po promocyjnych cenach. Wbrew pozorom nadal na rynku takowych siłowni jest co raz więcej i nawet pomimo zawirowań związanych z pandemią koronawirusa. W mniejszych miejscowościach najczęściej działają inne lokalne siłownie, w którym możemy spełniać Nasze sylwetkowe założenia. Czy w takiej sytuacji warto jeszcze odwiedzić sklep ze sprzętem sportowym i pomyśleć o własnej, domowej siłowni?

SIŁOWNIE PUBLICZNE – NIE ZAWSZE SUPER.

Pomimo wielu wygodnych rozwiązań i profesjonalnego sprzętu, siłownie określane często mianem „sieciówek” mają też swoje wady, które dla wielu są bardzo uciążliwe. Do takowych można zaliczyć np:
– często przeludnienie w godzinach popołudniowych
– nie zawsze wzorowy porządek, który może źle wpływać na samopoczucie podczas treningu
– cena karnetów, która mimo promocji stale rośnie
– wiele siłowni wymaga podpisania umów na dłuższy okres czasu co może być dla wielu bardzo niekomfortowym rozwiązaniem
– nie każdy lubi ćwiczyć wśród ludzi z różnych osobistych względów
– nie każdy ma na tyle czasu by odwiedzić takową siłownię

DOMOWA SIŁOWNIA NA RATUNEK.

Osoby, które wykluczają z różnych względów pójście na siłownię publiczną, a chcą być aktywne i regularnie ćwiczyć, powinny zastanowić się nad własną siłownią domową. Siłownia domowa wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić cenny czas, pieniądze oraz szereg formalności związanych z podpisaniem umowy na korzystanie z siłowni publicznych. No i najważniejsze, domowa siłownia to dbanie o własne zdrowie i sylwetkę bez opuszczania miejsca zamieszkania. Podsumowując – niesamowita wygoda.

SPRZĘT, A SIŁOWNIA DOMOWA

Jeżeli zdecydujemy się już na siłownię domową, musimy wziąć pod uwagę, że kluczową kwestią będzie znalezienie odpowiedniego sklepu ze sprzętem sportowym, dzięki któremu będziemy mogli ją wyposażyć w niezbędny sprzęt do wykonywanie ćwiczeń. W dobrze zaopatrzonym sklepie ze sprzętem sportowym: https://sport-blast.pl/ znaleźć powinniśmy wszystko czego Nam do pełni wyposażenia takowej siłowni trzeba, na przykład:

– hantle i gryfy
– obciążenie (żeliwne oraz bitumiczne)
– ławki do ćwiczeń
– maty
– kettlebell (bardzo dobrze sprawdza się przy ćwiczeniach w domu)
– inne akcesoria do ćwiczeń

Dobór sprzętu zależy już od kwestii indywidualnych i rodzaju ćwiczeń, ale warto mieć na uwadze to by takowy sprzęt sportowy spełniał Wasze oczekiwania co do rodzaju i sposobu wykonywania ćwiczeń.

ĆWICZENIE W DOMU – DOBRY WYBÓR.

Organizacja siłowni domowej to kwestia stricte indywidualna. Mając jednak na uwadze wiele zalet takiego rozwiązania, w czasach popularyzacji zdalnego trybu pracy oraz życia, śmiało można stwierdzić, siłownia domowa i wyposażenie jej w sklepie ze sprzętem sportowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak to mawiają – wilk syty i owca cała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?