Wiele osób zastanawia się jak zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Jakie atrakcje przygotować, aby nasi najmłodsi bawili się doskonale? Co podać do jedzenia?

Miejsce

Jeżeli nie dysponujemy domem z ogrodem, lub pora roku nie sprzyja na imprezę w plenerze najlepszą opcją będą miejsca do tego przeznaczone czyli rożnego rodzaju „brykolandie” i „planety radości”. Pracownicy tego typu miejsc są wyszkoleni w prowadzeniu imprez dziecięcych. Na pewno udzielą nam kilka cennych rad i pomogą w organizacji. Dodatkowym plusem takiego miejsca jest fakt, że są to całkowicie bezpieczne placówki i bez obaw możemy pozwolić pociechom na bezgraniczne szaleństwo, a opiekunki wyręczą nas w opiece.

Atrakcje

W „brykolandii” atrakcji będzie cała masa, jeśli jednak chcemy zorganizować dzieciom dodatkowe zajęcia dobry będzie animator lub klaun. Jeśli jednak nie chcemy angażować dodatkowych osób i płacić czasami spore pieniądze za tego typu zabawy, sami możemy kupić farbki i pomalować dzieciom twarze, pobawić się w dmuchanie kolorowych balonów, lub zorganizować zawody sportowe w drużynach, również z rodzicami. Jeśli organizujemy przyjęcie w domu, to możemy trochę poszaleć w ogrodzie przy odpowiedniej pogodzie organizując zabawę z balonami wypełnionymi wodą. Warto uprzedzić rodziców zaproszonych dzieci aby wyposażyli dziecko w ubrania na przebranie i ręcznik. Pamiętajmy, aby czynnie uczestniczyć w całej zabawie, nic tak nie cieszy dzieci jak czas spędzony z rodzicami w inny sposób jak na co dzień. Innym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy przebieranej, lub na wejściu możemy wręczyć dzieciom maski, albo kolorowe świecące opaski na rękę.

Jedzenie

Podajmy coś co najbardziej smakuje naszym dzieciom, w końcu to ich dzień i ich uroczystość. Podajmy wiec frytki, colę, pizzę. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami „śmieciowego jedzenia” możemy przemycić trochę owoców i warzyw na stół. Podając je w wymyślnych formach, na przykład w kształcie zwierzątek, lub kształtów (wycinając je za pomocą foremek do pierników). Bardzo sprawdzają się kolorowo przystrojone babeczki z owocowym nadzieniem. Im stół będzie bardziej urozmaicony i kolorowy to tym bardziej przekonamy do niego dzieci.

Zaproszenia

Zabawa w organizację przyjścia może zacząć się tydzień szybciej. Zaangażujmy nasze pociechy w wykonanie wspólnie zaproszeń. Dziecko poczuje, że jest to jego impreza, poza tym okazując zainteresowanie dodamy dziecku otuchy i pokażemy, że jego sprawy są dla nas ważne. Poprośmy rodziców maluchów, aby potwierdzili przybycie, dzięki temu będziemy wiedzieli na jaką liczbę brzdąców mamy się przygotować.

Pomysłów na zorganizowanie imprezy dla dzieci jest sporo – https://jjurodziny.pl/, ale najlepszym prezentem dla pociechy będzie nasz czas i nasze zaangażowanie. Postarajmy się, aby był to wyjątkowy czas nie tylko dla nich, ale też dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?