Śmierć bliskiej osoby jest zawsze traumatycznym przeżyciem. Odczuwamy żal i rozpacz, a jednocześnie wiemy, że musimy się wziąć w garść, bo trzeba przygotować pogrzeb. Do zrobienia jest mnóstwo rzeczy, o których nieraz dowiadujemy się dopiero w trakcie załatwiania pochówku. Wielką pomoc w tych trudnych chwilach zapewnia zwykle rodzina, ale nieoceniona bywa też pomoc pracowników zakładu pogrzebowego.

Organizując pogrzeb trzeba pamiętać o bardzo wielu rzeczach. To nie tylko decyzja o pochowaniu w trumnie czy kremacji. To także wybór miejsca pochówku, zawiadomienie krewnych, decyzja o pogrzebie świeckim lub religijnym (tu zawsze trzeba pamiętać o woli zmarłego i nie zastanawiać się nad tym „co ludzie powiedzą”), urządzenie stypy, ewentualne załatwienie noclegów dla przyjezdnych. Nie można zapomnieć także o sprawach urzędowych. Dla osoby, która jest zrozpaczona utratą bliskiego, to naprawdę duże obciążenie. Do tego dochodzi jeszcze zdobycie środków na pogrzeb.

W tych trudnych chwilach warto więc skorzystać z usług dobrego zakładu pogrzebowego. Nowoczesny zakład załatwi bardzo wiele spraw związanych z organizacją pogrzebu. Niektórzy profesjonaliści załatwiają wręcz praktycznie wszystko, łącznie z zasiłkiem pogrzebowym. Nie trzeba się martwić, że o czymś zapomnimy. Pracownicy z taktem i empatią powiedzą, co należy wykonać oraz wyjaśnią, w czym mogą nas zastąpić, a co jednak musimy zrobić samodzielnie. Niektóre z zakładów oferują również pomoc psychologiczną, która ułatwi przejście przez czas pogrzebu i późniejszej żałoby.

Kompleksowa obsługa pogrzebu przez zakład ma też zaletę bardzo przyziemną, czyli obniżenie kosztów pogrzebu. Jest to szczególnie ważne, gdy nasze środki są ograniczone. Pracownicy zrobią wszystko, aby pogrzeb był godny, a jednocześnie nie zdrenował zupełnie kieszeni. Jest to możliwe, ponieważ zakład ma zwykle umowy z różnymi firmami, np. kwiaciarniami czy restauracjami. Dzięki temu cena kwiatów może być niższa niż gdybyśmy kupowali je osobiście.

Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy? Warto skorzystać ze strony https://uslugipogrzebowe.eu.org/ Ale oprócz firm pogrzebowych znajdziecie tu również więcej informacji o sprawach związanych z szeroko pojętą tematyką funeralną. Takie informacje są bardzo przydatne, ponieważ ułatwiają orientację i pomagają lepiej zaplanować uroczystości pogrzebowe. Udzielane wskazówki i rady są bardzo praktyczne, ponieważ są oparte na doświadczeniu pracowników zakładów pogrzebowych. Dzięki temu możecie przez trudne chwile związane z pogrzebem bliskiej osoby przejść spokojnie i skupić się na przeżywaniu żałoby.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?