Od czasu do czasu może zdarzyć się sytuacja, w której w domu mogą pojawić się różnego rodzaju insekty. Ich obecność bywa często bardzo niebezpieczna. I co ważne, wiele insektów może być także niebezpiecznych dla zdrowia. Dlatego ważne jest, aby w przypadku ich pojawienia się dokonać szybkiej dezynsekcji.

Niebezpieczna pluskwa

Jednym z często występujących w domach insektów jest pluskwa. Można się pojawić nawet w tych domach, w których o czystość dba się szczególnie. Pluskwa o mały, czerwono-brązowy owad. Jest to insekt niebezpieczny, gdyż żywi się on krwią. W domach jest to krew zwierząt oraz ludzi. Biorąc jednak pod uwagę, iż nie radzą sobie one z gęstym owłosieniem to właśnie ludzie padają ich ofiarą najczęściej.

Skąd się biorą pluskwy?

Bardzo często słyszy się, iż powodem pojawienia się pluskiew jest brud. Jest to mit. Prawda wygląda zupełnie inaczej. Pluskwy preferując czyste miejsca. Przede wszystkim dlatego, że ich budowa ciała utrudnia poruszanie się w brudzie. Lepiej radzą sobie na czystych i płaskich powierzchniach. W domu pluskwy najczęściej przynoszą sami domownicy na swoich ubraniach. Mogą się ona znaleźć na ubraniu choćby po wizycie w hotelu czy nawet u znajomych. W samym domu pluskwy najczęściej przebywają blisko łóżek. Przede wszystkim dlatego, iż atakują mieszkańców w nocy kiedy ci śpią. Mogą wówczas spokojnie się posilić ludzką krwią. Jednak do nie jedyne miejsce, w których pluskwy domowe lubią przebywać.

Gdzie występują pluskwy?

Można śmiało powiedzieć, iż pluskwy znaleźć można niemal wszędzie. Najczęściej są to miejsca, które są zaciemnione. Pluskwy najczęściej zamieszkują takie miejsca jak meble, książki, gniazdka elektryczne, listwy przypodłogowe, różne szczeliny, tapety czy boazeria. Pluskwy najczęściej przebywają w grupach. To ułatwia ich zlokalizowanie. W przypadku pojedynczego insekta jest to niemal niemożliwe. Warto jest także obserwować swoje ciało. Obecność tych insektów w domu można także zauważyć poprzez pojawiające się na ciele małe ślady od ukąszeń.

Jak pozbyć się pluskiew?

Pluskwa domowa to insekt, które można pozbyć się samodzielnie używają przeznaczonych do tego środków. Ważne jednak, aby po ich zlokalizowaniu zrobić to od razu, gdyż insekty te bardzo szybko się rozmnażają. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wezwanie specjalistycznej firmy dezynsekcyjnej, która zajmuje się odpluskwianiem domów. W takim przypadku można mieć pewność, iż wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem. Pamiętać jednak należy, aby systematycznie sprawdzać czy pluskwy znów nie wróciły.

Dodaj komentarz