Z buraków cukrowych mamy cukier, który później kupujemy w sklepach, dlatego jeśli uprawy mają być duże i opłacalne to trzeba wiedzieć jak walczyć z chwastami w burakach.

Do tego są przygotowane herbicydy o wysokiej wydajności, które ze wszystkimi chwastami w takich uprawach na pewno sobie poradzą. Do tego właśnie zostały stworzone, dlatego jeśli my mamy takie uprawy to trzeba sprawdzać, jakie chwasty nam rosną i wtedy dobierzemy taki środek chemiczny, jaki będzie w stanie je zwalczać.

Najczęściej w burakach można znaleźć takie chwasty jak chwastnica jednostronna czy miotła zbożowa. Jeśli widzimy, że mamy takiego przeciwnika to konieczne będzie zastosowanie czegoś, co nam pomoże w walce z nim.

 

Jak należy stosować herbicydy w burakach cukrowych?

Musimy pamiętać, że nie stosuje się takiego środka chemicznego w przypadkowym momencie, bo można zaszkodzić uprawie. My chcemy zniszczyć i to bardzo szybko chwasty, a nie wszystko inne. Jeden z środków, który wybierzemy można będzie stosować od fazy dwóch liści aż do momentu, kiedy rośliny się zakrywa nie więcej niż czterdziestoma procentami międzyrzędzi. Jeśli posadziliśmy buraki cukrowe i zamierzamy robić przerywkę to pamiętać, że na dziesięć dni przed przerywką można będzie zastosować taki środek chemiczny.

Jeśli nie zdążyliśmy to dopiero dziesięć dni po przerywce można będzie się za to zabrać. Nie ma, co nic kombinować po swojemu tylko, jeśli tak mówi nam instrukcja od producenta to trzeba się do tego stosować. W ten sposób zwiększamy skuteczność środka chemicznego, a na tym nam bardzo zależy. Warto zbierać informacje o tym, jakie herbicydy stosować w przypadku buraka cukrowego i jaki wybrać termin. To wszystko znajdziemy na stronie zabiegi herbicydowe buraki cukrowe. Dowiemy się jak ma to wszystko wyglądać żeby skuteczność tego działania była bardzo wysoka. Właśnie tego oczekujemy po środku chemicznym, który kupiliśmy. To ma po prostu działać bardzo dobrze i szybko i wtedy będzie wszystko jak trzeba.

Dodaj komentarz